55-то представление на детския спектакъл Карлсон и дребосъчето ще изиграят

...
55-то представление на детския спектакъл Карлсон и дребосъчето ще изиграят
Коментари Харесай

„Карлсон и дребосъчето” с 55-то представление на сцената на МДТ

55-то зрелище на детския театър „ Карлсон и дребосъчето ” ще изиграят в петък, 13 април, артистите от Музикално-драматичен спектакъл “Константин Кисимов” във Велико Търново. С обичаното заглавие за дребни и пораснали деца трупата е обиколила цялата страна. 50-ият юбилеен театър беше изигран в турне, по тази причина артистите ще честват в този момент на родна сцена. Постановката е от 18 часа в камерна зала.

Спектакълът, в който „ оживяват ” обичаните герои от романите на Астрид Линдгрен, е част от афиша на търновския спектакъл от 2016 година С това заглавие трупата е гостувала на фамилната аудитория в десетки градове в страната, като артистите играят по две, даже три представления дневно.

Актьорът Милен Иванов се превъплащава в ролята на Карлсон, а Дребосъчето играе Стефка Златкова. Иван Митев пък е неразпознаваем в женски облик – този на домоуправителката Фракенберг. В постановката вземат участие още Детелин Кандев, Дончо Дончев, Стефка Петрова и Силвия Шекилова. Режисьор на спектакъла е Стела Андреева, а над радостните костюми и сценографията е работила Лидия Къркеланова.

Постарахме се да има доста цвят на сцената, тъй като имам вяра, че театърът е изкуство, което не би трябвало да храни единствено душата, само че и окото, признава Стела Андреева. Музиката, която звучи в спектакъла, е напълно за възрастни, тъй като гледаме на децата като на зрели хора. Така се опитваме да изградим у тях усет и отношение към красивото и изкуството, добавя тя.

„ Карлсон е измисленият другар на всяко дете, с който то си поддържа връзка и играе. Нашето обръщение към всички деца и възрастни е да запазим в душите си най-хубавите мигове от нашето детство и да бъдем положителни. Нека не се плашим от хубавите си мечти, а да ги развиваме. Подтискани от ежедневните грижи ние, възрастните, започваме да ставаме прекомерно съществени, даже сурови, а в случай че успеем да съхраним детското в себе си, ще бъдем по-добри родители, по-добри другари и по-добри хора изобщо ”, изяснява актрисата Стефка Петрова, която е и помощник-режисьор на постановката.

Билети към момента може да се намерят на касата на МДТ „ Константин Кисимов ” във Велико Търново. Спектакълът е на 13 април от 18 часа в камерна зала.

Източник: trud.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР