54-годишен мъж от село Трубарево, близо до Скопие, е задържан

...
54-годишен мъж от село Трубарево, близо до Скопие, е задържан
Коментари Харесай

Представяйки се за божи човек, който разваля магии, мъж е получил 400 000 евро от двойка, която е молила за помощ за сина си. 



54-годишен мъж от село Трубарево, покрай Скопие, е арестуван по съмнение за машинация, вследствие на която е придобил противозаконна имотна полза в размер на към 400 000 евро.

Според сигнал, подаден в полицията в Щип от Б. Д. (76) от Берово, в интервала от 2022 до 2025 година обвиненият Д. И. (54) е подвел жалбоподателя и брачната половинка му М. Д., като е показал погрешно обстоятелства. При това той се е показал за „ божи човек “ с хипотетични паранормални качества – вълшебник и екзорсист, потвърждавайки, че върху сина им е хвърлена магия, която заплашва здравето и живота му.


Снимка: Министерство на вътрешните работи
В този подтекст потърпевшите страни на няколко пъти на разнообразни места в Скопие и Берово са му дали средства в размер от 5000 до 6000 евро за подпомагане, като общият интервал, през който подсъдимият е спечелил 400 000 евро.

След получения сигнал, полицейски чиновници от Дирекция „ Вътрешни работи “ Щип, в съдействие с Дирекция „ Вътрешни работи “ Берово, отдел „ Криминална полиция “ и Дирекция „ Вътрешни работи “ Скопие и под управлението на прокурор от Прокуратура Кочани, са провели оперативни дейности. Парите, които потърпевшото лице е възнамерявало да даде на обвинения, са били авансово съдебно-медицински обработени.


На 4 юли Д. И. и майка му Д. И. (76) са арестувани в Берово. При претършуване у тях са открити 3000 евро, както и други предмети, свързани с закононарушението. След осъществените дейности против тях са повдигнати наказателни обвинявания и те са изправени пред арбитър за авансово произвеждане в Основен съд в Кочани.
макфакс. мк

Източник: struma.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР