След взрива: 53 деца са оцелели на косъм в Горна Оряховица
53 деца по знамение са се разминали без потърпевши при случая с избухналата канализация в Горна Оряховица, стана ясно часове след случката. В квартал " Калтинец " в детска градина " Детски свят " се посипаха счупени стъкла и хвръкнали сифони.
За благополучие няма потърпевши деца при случая, разясняват локалните. Оказа се, че е гръмнала шахта на мръсния канал от канализационната мрежа.
Директорката на седмичната детска градина " Детски свят “ Десислава Бошнакова разясни пред " Фокус ", че по време на произшествието в градината е имало общо 53 деца, които към този момент са по домовете си.
" Родителите пристигнаха доста бързо и доста на време, уплашени от подвеждаща информация за избухнали газови бутилки. За към час успяхме да изпратим всички деца по домовете “, добави директорката.
Първоначално личният състав на детското заведение е помислил, че някъде е паднала противоградна ракета
" Оказа се, че е избухнала шахтата на мръсния канали. Евакуирахме децата, те си отпътуваха по домовете. Следва да бъдат осъществени оперативни дейности от способените органи. За благополучие няма потърпевши, въпреки, че причина за произшествия – счупени стъкла и хвръкнали сифони, е имало в детската градина.
За благополучие по това време децата са били в двора, където са играели и с помощта на това не се е стигнало до по-сериозен случай “, изясни директорката.
Счупени са стъклата във фоайето в северната част на постройката. Освен това са хвръкнали тапите на сифоните в кухнята на детското заведение. Капаците на уличните шахти също са изхвръкнали
" Въпросната избухнала шахта се намира до товарния вход, където се правят доставките и в случай че е имало камион или бус, можеше да стане нещо доста по-сериозно “, сподели още Десислава Бошнакова.
От Община Горна Оряховица увериха, че са обезпечили всички проекти на канализацията на града на способените органи. Тече следствие, а регионът ще остане отцепен, до момента в който не е изцяло несъмнено, че няма предпоставки за нови произшествия.
За благополучие няма потърпевши деца при случая, разясняват локалните. Оказа се, че е гръмнала шахта на мръсния канал от канализационната мрежа.
Директорката на седмичната детска градина " Детски свят “ Десислава Бошнакова разясни пред " Фокус ", че по време на произшествието в градината е имало общо 53 деца, които към този момент са по домовете си.
" Родителите пристигнаха доста бързо и доста на време, уплашени от подвеждаща информация за избухнали газови бутилки. За към час успяхме да изпратим всички деца по домовете “, добави директорката.
Първоначално личният състав на детското заведение е помислил, че някъде е паднала противоградна ракета
" Оказа се, че е избухнала шахтата на мръсния канали. Евакуирахме децата, те си отпътуваха по домовете. Следва да бъдат осъществени оперативни дейности от способените органи. За благополучие няма потърпевши, въпреки, че причина за произшествия – счупени стъкла и хвръкнали сифони, е имало в детската градина.
За благополучие по това време децата са били в двора, където са играели и с помощта на това не се е стигнало до по-сериозен случай “, изясни директорката.
Счупени са стъклата във фоайето в северната част на постройката. Освен това са хвръкнали тапите на сифоните в кухнята на детското заведение. Капаците на уличните шахти също са изхвръкнали
" Въпросната избухнала шахта се намира до товарния вход, където се правят доставките и в случай че е имало камион или бус, можеше да стане нещо доста по-сериозно “, сподели още Десислава Бошнакова.
От Община Горна Оряховица увериха, че са обезпечили всички проекти на канализацията на града на способените органи. Тече следствие, а регионът ще остане отцепен, до момента в който не е изцяло несъмнено, че няма предпоставки за нови произшествия.
Източник: lupa.bg
КОМЕНТАРИ




