Пети блок на АЕЦ "Козлодуй" спира за ден за ремонт и презареждане с американско гориво
5-и блок на АЕЦ " Козлодуй " ще бъде спрян за планов годишен ремонт и презареждане с американско гориво на 9 май, стана ясно по време на годишния доклад на Агенцията за нуклеарно контролиране.
Очаква се в средата на юни да приключи ремонтът и да бъде заредено идващото количество касети, създадени от " Уестингхаус ". През 2024 година стартира 4-годишен развой на поетапен преход към ново нуклеарно гориво.
През 2027 година цялата дейна зона ще бъде заредена с американско гориво. Вече близо две години пети блок на АЕЦ " Козлодуй " работи, както с съветско, по този начин и с американско гориво, напомня публичната телевизия.
Очаква се в средата на юни да приключи ремонтът и да бъде заредено идващото количество касети, създадени от " Уестингхаус ". През 2024 година стартира 4-годишен развой на поетапен преход към ново нуклеарно гориво.
През 2027 година цялата дейна зона ще бъде заредена с американско гориво. Вече близо две години пети блок на АЕЦ " Козлодуй " работи, както с съветско, по този начин и с американско гориво, напомня публичната телевизия.
Източник: cross.bg
КОМЕНТАРИ




