Хванаха българин на албанската граница с 21 фалшиви документа ВИДЕО
49-годишен българин е арестуван на албанския граничен пункт „ Блата “ в Дибър, оповестяват локалните медии. Мъжът е хванат с 21 хипотетично фалшифицирани документа, за които се подозира, че са били употребявани за издаване на български паспорти на разнообразни жители.
По данни на следствието, документите са били употребявани за основаване на подправени удостоверения за престояване, които по-късно са нужни при кандидатстване за непознато поданство.
След задържането на българина са последвали още арести – на някогашния и сегашния админ на звеното, отговарящо за документите в град Острен – Байрам Мата и Ндрихим Сула.
Те са обвинени, че са издавали подправени документи в нарушаване на закона при осъществяване на служебните си отговорности, съобщи bTV.
Разследването на схемата е траяло към месец, а управляващите в Албания не престават работа по установяването на други забъркани.
Снимката е илюстративна / ThinkStock, Getty Images
По данни на следствието, документите са били употребявани за основаване на подправени удостоверения за престояване, които по-късно са нужни при кандидатстване за непознато поданство.
След задържането на българина са последвали още арести – на някогашния и сегашния админ на звеното, отговарящо за документите в град Острен – Байрам Мата и Ндрихим Сула.
Те са обвинени, че са издавали подправени документи в нарушаване на закона при осъществяване на служебните си отговорности, съобщи bTV.
Разследването на схемата е траяло към месец, а управляващите в Албания не престават работа по установяването на други забъркани.
Снимката е илюстративна / ThinkStock, Getty Images
Източник: glasnews.bg
КОМЕНТАРИ




