Арестуваха български каналджия в Албания
49-годишен българин е бил задържан през вчерашния ден от полицията край албанския град Дибра, съобщи Panorama.com.al. Той е упрекнат в трафик на 21 души през границата с подправени документи.
„ В резултат на извършените следствия, в съдействие с Граничното полицейско ръководство в Дибра и под управлението на прокуратурата в Дибра беше сполучливо осъществена полицейската интервенция с кодово име „ Идентичност “, при която на изхода на Граничен контролно-пропусквателен пункт " Блате " беше арестувано лицето Е. Т., на 49 години, живеещ в София, България “, оповестиха публични източници.
Операцията е извършена от звеното за битка с икономическата и финансовата престъпност.
„ По време на осъществената инспекция от чиновниците на граничната полиция в автомобила, ръководен от този жител, са открити 21 документа, за които има подозрения, че са подправени, за 21 разнообразни лица, за снабдяването им с български паспорти “, прецизираха от локалната полиция.
Материалите са изпратени в прокуратурата, която е почнала наказателни производства против 53-годишния Н. С., кмет на село Острен, и 62-годишния Б. М., някогашен кмет на селото.
„ В резултат на извършените следствия, в съдействие с Граничното полицейско ръководство в Дибра и под управлението на прокуратурата в Дибра беше сполучливо осъществена полицейската интервенция с кодово име „ Идентичност “, при която на изхода на Граничен контролно-пропусквателен пункт " Блате " беше арестувано лицето Е. Т., на 49 години, живеещ в София, България “, оповестиха публични източници.
Операцията е извършена от звеното за битка с икономическата и финансовата престъпност.
„ По време на осъществената инспекция от чиновниците на граничната полиция в автомобила, ръководен от този жител, са открити 21 документа, за които има подозрения, че са подправени, за 21 разнообразни лица, за снабдяването им с български паспорти “, прецизираха от локалната полиция.
Материалите са изпратени в прокуратурата, която е почнала наказателни производства против 53-годишния Н. С., кмет на село Острен, и 62-годишния Б. М., някогашен кмет на селото.
Източник: bulnews.bg
КОМЕНТАРИ




