Задържаха мъж, подал фалшив сигнал за поставени 5 бомби в Плевен
40-годишен мъж от Свиленград е бил арестуван, откакто подал подправен сигнал за сложени бомби в Плевен, оповестиха от ОД на Министерство на вътрешните работи - Хасково.
Сигналът е подаден през вчерашния ден към 18:00 часа. Мъжът съобщил, че в Плевен има сложени пет бомби, което наложило неотложно съставяне на оперативна група за инспекция на информацията.
От централата на незабавния телефон дали данни за местоположението на подателя на сигнала. Свиленградски служители на реда направили инспекция на адрес на ул. " Спартак ", където открили 40-годишен мъж, прочут на органите на реда.
По информация на полицията той има 13 регистрации за обири и една предходна регистрация за подаване на погрешен сигнал. При инспекция на мобилния му телефон е открито, че подадената паника е подправена.
Мъжът е арестуван за период до 24 часа по формираното бързо произвеждане. За случая са известени и чиновниците на ОДМВР - Плевен, като е доказано, че сигналът е бил погрешен.
Сигналът е подаден през вчерашния ден към 18:00 часа. Мъжът съобщил, че в Плевен има сложени пет бомби, което наложило неотложно съставяне на оперативна група за инспекция на информацията.
От централата на незабавния телефон дали данни за местоположението на подателя на сигнала. Свиленградски служители на реда направили инспекция на адрес на ул. " Спартак ", където открили 40-годишен мъж, прочут на органите на реда.
По информация на полицията той има 13 регистрации за обири и една предходна регистрация за подаване на погрешен сигнал. При инспекция на мобилния му телефон е открито, че подадената паника е подправена.
Мъжът е арестуван за период до 24 часа по формираното бързо произвеждане. За случая са известени и чиновниците на ОДМВР - Плевен, като е доказано, че сигналът е бил погрешен.
Източник: focus-news.net
КОМЕНТАРИ




