4-кратният световен шампион Ален Прост обясни на “Пол Рикар”, че

...
4-кратният световен шампион Ален Прост обясни на “Пол Рикар”, че
Коментари Харесай

Прост обясни защо Гран При на Франция ще отпадне

4-кратният световен шампион Ален Прост обясни на “Пол Рикар”, че основната причина за това Франция да изпадне от календара е ниската такса за домакинство, която страната плаща - 22 милиона долара на старт, според местните медии.

Back-to-back wins in Le Castellet for ✌️
— Formula 1 (@F1)
“Дайте да не си кривим душата. Няма доста истина в нещата, които излизат по медиите. Истината е, че тимовете нямат потребност от Гран При на Франция - изясни Прост. - Защо ли? Защото останалите надпревари им носят повече пари. Знаете, че промоутърът разпределя тези доходи сред тимовете. ”
 Какво сподели Биното на Леклер след удара Какво сподели Биното на Леклер след удара
Според Професора, Франция има шанс да остане в календара само ако страната се включи в ротация и се редува да влиза в календара през известно време.
 Розберг: Време е във Ферари да има уволнени! Розберг: Време е във Ферари да има уволнени!
“Сега има три или четири надпревари - на “Спа ”, “Хокенхайм ” и Франция, които в близко бъдеще може да се редуват да одобряват стартове от Формула 1. Това е по-добре от нищо. Но повода за това е напълно прозаична - пари ”, добави 67-годишният някогашен водач.

Снимки: Gettyimages
Източник: sportal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР