39-годишен монтанчанин е в ареста за възпрепятстване на служители на реда да изпълнят служебните си задължения
39-годишен монтански гражданин е арестуван за възпрепятстване на чиновници на реда да изпълнят служебните си отговорности.
На 07.05.2026 година към 16,00 ч. на бул. „ Христо Ботев “ в град Монтана чиновници от група „ Патрулно-постова активност “ при районно управление (на МВР) Монтана посетили сигнал, получен от тел. 112, при който 39-годишен монтански гражданин нанесъл удар с ръка на служебния автомобил.
На нарушителя било разпоредено да си даде ръцете, с цел да му бъдат сложени белезници, само че той не се подчинил, стиснал си ръцете и отказал да спомага.
С полицейска заповед на мъжа е наложено задържане до 24 часа по ЗМВР.
По случая е формирано досъдебно произвеждане по член 270, алинея 1 от Наказателен кодекс.
На 07.05.2026 година към 16,00 ч. на бул. „ Христо Ботев “ в град Монтана чиновници от група „ Патрулно-постова активност “ при районно управление (на МВР) Монтана посетили сигнал, получен от тел. 112, при който 39-годишен монтански гражданин нанесъл удар с ръка на служебния автомобил.
На нарушителя било разпоредено да си даде ръцете, с цел да му бъдат сложени белезници, само че той не се подчинил, стиснал си ръцете и отказал да спомага.
С полицейска заповед на мъжа е наложено задържане до 24 часа по ЗМВР.
По случая е формирано досъдебно произвеждане по член 270, алинея 1 от Наказателен кодекс.
Източник: darik.bg
КОМЕНТАРИ




