37-годишната пловдивчанка е застреляна от мъжа си пред очите на 11-годишния им син
37-годишната пловдивчанка, която беше убита преди два дни в условия на домашно принуждение от мъжа си, е убита с противозаконен " Макаров " със заличени номера пред очите на 11-годишния им наследник. Това стана ясно от известие на прокуратурата в града, която към този момент повдигна три обвинявания на 44-годишния брачен партньор, който е и престъпно проявен.
Освен в отнемането на живота й, брачният партньор е упрекнат и за държане на нелегално оръжие и муниции и даването им на малолетното дете.
Виж още Мъж простреля брачната половинка си на пловдивска улица и опита да се самоубие
Първото обвиняване е, че задържаният съзнателно е умъртвил 37-годишната си брачна половинка предходната неделя, като действието е осъществено в изискванията на домашно принуждение и по метод и със средства, рискови за живота на мнозина - посредством възпроизвеждане на изстрели с нелегално притежаван револвер " Макаров " със премахнат сериен номер - закононарушение по член 116, т. 6, вр. член 115 от Наказателния кодекс.
Мъжът е упрекнат и за това, че в същия ден, малко преди да извърши закононарушението, е дал револвера на малолетния им наследник. Третото обвиняване е за притежанието на огнестрелно оръжие с 8 патрона без да има позволение.
По делото е открито, че в деня на убийството причинителят е отишъл пред жилищен блок в квартал " Столипиново ", където живеели родителите на брачната половинка му. Тя се била преместила при тях, откакто двамата се разделили. На мястото се намирал и 11-годишният им наследник.
Малко преди този момент бащата дал на детето противозаконния си револвер, зареден и го предиздвикал да го мушне в облеклата си. След което причакал брачната половинка си да се върне от работа и щом се засекли, избухнал скандал сред двамата. Причината е, че дамата към този момент се била изнесла да живее при майка си и татко си.
Съпругата изрично отказала да се прибере при мъжа си в фамилния дом, което очевидно е вдигнало градуса на напрежение - мъжът сграбчил револвера от сина си и прострелял два пъти майка му, която умряла от кръвозагубата. След това причинителят се самопрострелял в корема, само че е жив и настанен в болница, където е опериран и няма заплаха за живота му. Обвиняемият се намира под защита в лечебното заведение.
Към момента той е арестуван за период от 72 часа с разпореждане на Окръжна прокуратура-Пловдив. Предстои да бъде импортирано искане в съда за взимане на мярка за неотклонение " задържане под стража " по отношение на него.




