31-годишен мъж загина затиснат от каменен блок, част от скулпутра

...
31-годишен мъж загина затиснат от каменен блок, част от скулпутра
Коментари Харесай

31-годишен мъж загина затиснат от скулптура в Бургас

31-годишен мъж почина затиснат от каменен блок, част от скулпутра ситуирана в Морската градина в Бургас.

Той,заедно със собствен другар се е качил върху монумента висок близодва метра. В момента, в който се изкачват каменният блок се е отделил и падайки затиска 31-годишният мъж от Изворище.

В парка в Бургас са ситуирани множествомонументи, останали от края на 80-те години на предишния век, когато в Бургас се е провеждал Международен симпозиум по статуя в камък.

През 2018 година, историографът, художник и публицист Митко Иванов като ръководител на Дружеството на художниците тогава,прави предложение към Общинския съвет в Бургас за запазване на културното благосъстояние в парк Езеро. Като част него е включенареставрацията и поддръжката на скулптурите. В докладната импортирана от него и Живко Табаков е обърнато особено внимание и върху риска тези паметници да бъдат рискови за сигурността на жителите, в случай че за тях не се вземат специфични ограничения.
Източник: darik.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР