В 3 секции в Кърджалийско не стартира изборния ден
3 секции в 9 МИР - Кърджали не стартираха изборния развой, поради неявяването на част от членовете им, разгласи ръководителят на районната изборна комисия Павел Гатев, осведоми " 24 часа ".
Според него сега дружно с общинската администрация в Крумовград се търсят разновидности за попълването на състава на секциите.
Проблемни са една преносима секция и комисиите в крумовградските села Малко Каменяне и Горни Юруци. Те са с по 7 члена, само че при започване на изборния ден са се появили единствено по 3-ма.
Павел Гатев призна, че проблеми има на доста места в региона и се постановат промени в посредния миг.
" През последните 10 дни партиите започнаха всеобщо да сменят членове ", сподели ръководителят на РИК. Той уточни, че в събота три партии са сменяли един и същи човек. Според Гатев осъществените смени са стотици. В началото на седмицата единствено една от партиите изтеглила 350 души от комисиите.
542 са общо секционните комисии в Кърджалийско. От тях 501 са непрекъснати, а 41 - преносими. Право на глас имат 262 278 души.
Източник: novini.bg
КОМЕНТАРИ




