3-годишно избяга от детска градина в София
3-годишно дете е избягало от детска градина в София. Момиченцето е напуснало 151 Детска градина " Леда Милева " през вчерашния ден и е отишло до близкия магазин. Служителката в магазина разпознава детето и го връща в детската градина, заяви Българска национална телевизия.
Родителите на детето считат, че в детската градина са показали немарливост и не са ги уведомили в точния момент. Според тях това не е първи случай в тази детска градина.
От управлението на градината не обяснили на родителите какво тъкмо се е случило, настояват майката и бащата на момиченцето.
Дирекция " Образование " към Столичната община стартира инспекция по случая.
Директорката на градината към този миг отхвърля коментар.
" Това не е първи път, в който се случва. Днес е нашето дете, на следващия ден ще е друго. Озовала се е наоколо до кафе, от което ние всяка заран си взимаме вода. Жената от кафето ни познава. Знае, че това е моето дете и е споделила на другата жена, че познава детето ", съобщи пред Българска национална телевизия майката на детето.
" Не знаем дали можем да имаме доверие на каквато и да е детска градина. Ние сме в Европейския съюз, би трябвало да има някакъв стандарт - не може да се отварят по този начин порти, да няма системи за отбрана, това са 3-годишни деца ", добави бащата на детето.




