Майката на загиналия Бакалски пред съда в Пловдив: 4 години протакане - тово е гавра с паметтта на сина ми
“3 г и 11 месеца чакаме присъда за килъра на сина ми. Не знам кой по какъв начин го вижда - дали връщането на делото е някаква по-голяма правдивост. Беше условна присъдата, имаше задоволително време, изчерпаха се всички въпроси, имаше доста експертизи, отсрочване на каузи. Нямаше потребност от връщане, това мислят нашите юристи и прокуратурата, само че щом по този начин е решил съдът ”. Това сподели пред правосъдната палата в Пловдив майката на починалия моторист Лиляна Бакалска.
Прочетете още
Днес преди съвещанието се организира и следващият митинг на близки и другари на Недялко Бакалски. Майката на починалия – Лиляна Бакалска съобщи, че фамилията ѝ ще продължи да излиза пред съда, до момента в който процесът не завърши. “Това отсрочване е извънредно тежко за всички нас и подигравка освен с паметта на детето ми, а и за фамилията и всички другари. Това не може да е обикновено след подобен случай делото да продължава и да няма развиване. Убийствено за нас ”, добави Бакалска. Тя съобщи още, че са се наслушали на доста неща, и в този момент тя е потресена. “Този човек не трябва да е с условна присъда. Вярвам в справедливостта. Дали ще бъде от правосъдната система не знам, само че горе има един Господ, моят наследник е там и считам, че този човек един ден ще получи заслуженото ”, съобщи почернената майка.
След започване на съвещанието обаче се стигна до следващо отсрочване на правосъдния развой за гибелта на Недялко Бакалски, откакто движимости лица, изготвили основната експертиза не се явиха в залата. На съвещанието трябваше да се показа комплексната съдебномедицинска и автотехническа експертиза – основно доказателство за изясняване на механизма на злополуката. Припомняме, че процесът се гледа наново на първа инстанция, откакто делото беше върнато от Апелативния съд за ново разглеждане. Семейството упорства за бързо привършване и обективна присъда.
Инцидентът стана на 5 май 2022 година на кръстовището сред булевардите „ Шести септември “ и „ Копривщица “ в Пловдив. Иван Иванов, управлявайки автомобил, блъснал мотоциклета, ръководен от Недялко Бакалски, който се движел по „ Шести септември “. Според експертизата колата се е движела с към 28-30 км/ч, а моторът – с към 57 км/ч. При удара мотористът изхвърчал и паднал тежко на земята. След седем дни в болница момчето умряло от черепно-мозъчна контузия. След гибелта му фамилията взе сложното решение да подари органите му, с което бяха избавени четири човешки живота.
Прочетете още
Днес преди съвещанието се организира и следващият митинг на близки и другари на Недялко Бакалски. Майката на починалия – Лиляна Бакалска съобщи, че фамилията ѝ ще продължи да излиза пред съда, до момента в който процесът не завърши. “Това отсрочване е извънредно тежко за всички нас и подигравка освен с паметта на детето ми, а и за фамилията и всички другари. Това не може да е обикновено след подобен случай делото да продължава и да няма развиване. Убийствено за нас ”, добави Бакалска. Тя съобщи още, че са се наслушали на доста неща, и в този момент тя е потресена. “Този човек не трябва да е с условна присъда. Вярвам в справедливостта. Дали ще бъде от правосъдната система не знам, само че горе има един Господ, моят наследник е там и считам, че този човек един ден ще получи заслуженото ”, съобщи почернената майка.
След започване на съвещанието обаче се стигна до следващо отсрочване на правосъдния развой за гибелта на Недялко Бакалски, откакто движимости лица, изготвили основната експертиза не се явиха в залата. На съвещанието трябваше да се показа комплексната съдебномедицинска и автотехническа експертиза – основно доказателство за изясняване на механизма на злополуката. Припомняме, че процесът се гледа наново на първа инстанция, откакто делото беше върнато от Апелативния съд за ново разглеждане. Семейството упорства за бързо привършване и обективна присъда.
Инцидентът стана на 5 май 2022 година на кръстовището сред булевардите „ Шести септември “ и „ Копривщица “ в Пловдив. Иван Иванов, управлявайки автомобил, блъснал мотоциклета, ръководен от Недялко Бакалски, който се движел по „ Шести септември “. Според експертизата колата се е движела с към 28-30 км/ч, а моторът – с към 57 км/ч. При удара мотористът изхвърчал и паднал тежко на земята. След седем дни в болница момчето умряло от черепно-мозъчна контузия. След гибелта му фамилията взе сложното решение да подари органите му, с което бяха избавени четири човешки живота.
Източник: trafficnews.bg
КОМЕНТАРИ




