28 служители на МВР бяха наградени за реакцията им при

...
28 служители на МВР бяха наградени за реакцията им при
Коментари Харесай

Наградиха 28 полицаи, помагали при наводненията на Южното Черноморие

28 чиновници на Министерство на вътрешните работи бяха наградени за реакцията им при пагубните наводнения в Царево при започване на септември.

Месец след тежката обстановка по Южното Черноморие, управлението на вътрешното ведомство ги отличи за работата в най-критичните моменти. Владимир Димитров и сътрудниците му от пожарната в Царево отиват на мястото на бедствието минути след приемането на първите сигнали.

" Виждахме водата по какъв начин приижда, и нямахме доста време. Всичко материално беше на назад във времето, гледахме да спасим животите. Изключително доста хора евакуирахме ", сподели Владимир Димитров от РСПБЗН - гр. Царево.

Спасяват над 100 души. Разказват, че водата нахлувала от всички страни, а равнището й се покачвало за секунди.

Министерство на вътрешните работи награждава служителите на реда, помагали при наводненията по Черноморието

" В такава обстановка не можеш да мислиш, че няма да се оправиш. Просто адреналинът те държи, ти имаш задача, която би трябвало да изпълниш и продължаваш напред ", сподели Димитров.

Освен на сушата, избавителна акция има и по вода. Начелото стои шефът на " Гранична полиция " - Бургас, защото в морето към този момент се носят каравани, коли, мебелировка.

" Колегите избавиха живота на 6 жители, в това число и на малко дете. Имаше към 5 бала вълна и дежурният транспортен съд не можеше да излезе, по тази причина излезе и най-големият ни транспортен съд ", сподели шефът на РД " Гранична полиция " - Бургас Лъчезар Момчев.

Малко повече от месец след потопа, спомените за ужаса не избледняват, споделят спасителите. А управлението на Министерство на вътрешните работи ги награди за бързата и съответна реакция.

Вътрешният министър Калин Стоянов изясни, че в първите часове на бедствието се отзоваха 40 патрула от разнообразни структури на Министерството на вътрешните работи. " За мене е чест, че съм един от вас ", сподели Стоянов, представен от Нова тв.
Източник: varna24.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР