25 243 нарушители на пътя са заснели камерите на КАТ-Враца

...
25 243 нарушители на пътя са заснели камерите на КАТ-Враца
Коментари Харесай

Над 25 хиляди нарушители са засечени по пътищата във Врачанско от началото на годината

25 243 извършители на пътя са снимали камерите на КАТ-Враца в региона от началото на годината до момента, оповестиха от регионалната дирекция.
За регистрирания интервал са извършени 332 профилирани полицейски интервенции.
Съвместно с регионалните комисии по сигурност на придвижването се правят инспекции на положението на пътната мрежа, знаковото стопанство, еластичните огради, маркировката и други фактори, влияещи върху сигурността на придвижването по пътищата от първи и втори клас пътна мрежа, като за установените проблеми се изготвят сигнални писма до стопаните на пътя за предприемане на ограничения. През регистрирания интервал на 2020 година са изпратени 114 броя сигнални писма-предписания.
Установените нарушавания по Закона за придвижване по пътищата и Кодекса по застраховането са 37 772, откритите с акт са 5 481, а откритите с фиш – 32 291.
Най-голям дял, от откритите нарушавания, заемат превишената скорост – 25 243 и нередовните пътни документи – 2 290.
За интервала са хванати и 282 неправоспособни лидера.
Активизирана е активността с наличните автоматизирани механически средства за надзор за реализиране на предпазен резултат върху категорията водачи, които са склонни да правят нарушавания на Закона за придвижване по пътищата. Устройствата за снимане на нарушителите пък са модифицирани с опция за употреба в тъмната част на денонощието.
Редовно се организират профилирани полицейски интервенции по метода Широкообхватен надзор и акции по дребните обитаеми места с осъществяване инспекции на всички МПС и водачи, преминаващи по избрани сектори от републиканската пътна мрежа. Провеждат се и тематични интервенции по линия на “TISPOL” с друга устременост.
Източник: bulnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР