Продължава официалното посещение на делегацията от Пещера в Турция
24 април е Световен ден на побратимените градове
Продължава формалното посещаване на делегацията от Пещера в гр. Сома, Република Турция. Делегацията е водена от кмета на Община Пещера Йордан Младенов. В състава ѝ са включени представители на екипът му в общинската администрация, общински съветници и представители на локалния бизнес.
Кметът на Община Сома Серджан Окур посрещна публично гостите и показа своя екип, както и структурата и активността на общинската администрация.
В рамките на извършената среща в постройката на Община Сома бе подписан протокол за побратимяване сред двете общини, с което се слага основата на бъдещо стабилно партньорство.
След формалната част от програмата делегацията от Пещера посети Музея на минното дело и минната кариера към Университета „ Джелал Баяр “, където се срещна с развиването на минната промишленост в района. В програмата бе включено и посещаване на град Бергама, където гостите разгледаха историческата цитадела Пергамски акропол и се срещнаха с богатото културно- историческо завещание на региона.
Очаква се вследствие на извършените срещи да бъдат подхванати съответни стъпки за формализиране на партньорството сред Пещера и Сома, както и за осъществяване на взаимни начинания в региона на стопанската система, културата, образованието и туризма.
Община Пещера ще продължи да работи интензивно за разширение на интернационалните си контакти и за одобряване на положителните практики в локалното самоуправление.
Продължава формалното посещаване на делегацията от Пещера в гр. Сома, Република Турция. Делегацията е водена от кмета на Община Пещера Йордан Младенов. В състава ѝ са включени представители на екипът му в общинската администрация, общински съветници и представители на локалния бизнес.
Кметът на Община Сома Серджан Окур посрещна публично гостите и показа своя екип, както и структурата и активността на общинската администрация.
В рамките на извършената среща в постройката на Община Сома бе подписан протокол за побратимяване сред двете общини, с което се слага основата на бъдещо стабилно партньорство.
След формалната част от програмата делегацията от Пещера посети Музея на минното дело и минната кариера към Университета „ Джелал Баяр “, където се срещна с развиването на минната промишленост в района. В програмата бе включено и посещаване на град Бергама, където гостите разгледаха историческата цитадела Пергамски акропол и се срещнаха с богатото културно- историческо завещание на региона.
Очаква се вследствие на извършените срещи да бъдат подхванати съответни стъпки за формализиране на партньорството сред Пещера и Сома, както и за осъществяване на взаимни начинания в региона на стопанската система, културата, образованието и туризма.
Община Пещера ще продължи да работи интензивно за разширение на интернационалните си контакти и за одобряване на положителните практики в локалното самоуправление.
Източник: novinata.bg
КОМЕНТАРИ




