21-годишната Цинвен Джън се класира на първия си финал от

...

Цинвен Джън отива на финал, ще спори със Сабаленка

21-годишната Цинвен Джън се класира на първия си край от Големия шлем, откакто победи Даяна Ястремска на полуфиналите в Мелбърн с 6:4, 6:4 за към час и половина игра.

В борбата за купата китайката ще се изправи против миналогодишната победителка Арина Сабаленка, която в профил Коко Гоф на крачка преди финала.

Сабаленка надделя Гоф и е на победа от отбраната на купата си в Австралия

Ястремска стартира по-добре дуела като завоюва своя сервис гейм, а по-късно и проби, с цел да поведе с 2:0 гейма. Цинвен Джън отговори с рибрейк.

След седмия гейм Ястремска имаше потребност от здравно спиране поради болежка в коремните мускули. След подновяването на играта украинката стигна до брейкпойнт, само че Джън не разреши равенството да бъде възобновено и в последна сметка завоюва сета с 6:4.

Двете тенисистки си размениха по един пробив в третияи четвъртия гейм на втората част, само че в седмия гейм Женг още веднъж проби, с цел да завоюва и втората част с 6:4, а с това и мача.
Източник: lupa.bg