Момчета помолиха старозагорец за услуга, ограбиха го
20-годишен мъж е станал жертва на обир в Стара Загора, оповестиха от полицията.
Сигналът е подаден на 22 април 2026 година в 18:44 ч. в Първо районно ръководство. Потърпевшият разказал, че малко по-рано – към 18:30 ч., се разхождал по улица в града, когато бил доближен от група от четири до шест млади момчета.
Те го помолили да им скапе банкнота от 20 евро. Мъжът се съгласил и извадил парите от портфейла си, само че едно от момчетата ги взело и дружно с останалите побягнали. Потърпевшият тръгнал след тях, само че на идната пресечка бил още веднъж заобиколен от същата група.
Тогава едно от лицата му лишило портфейла и извадило от него още към 60–65 евро, след което го захвърлило. Извършителите избягали в незнайна посока.
По случая е формирано досъдебно произвеждане за обир по член 198, алинея 1 от Наказателния кодекс. Разследването се води под надзора на Районна прокуратура – Стара Загора.
Сигналът е подаден на 22 април 2026 година в 18:44 ч. в Първо районно ръководство. Потърпевшият разказал, че малко по-рано – към 18:30 ч., се разхождал по улица в града, когато бил доближен от група от четири до шест млади момчета.
Те го помолили да им скапе банкнота от 20 евро. Мъжът се съгласил и извадил парите от портфейла си, само че едно от момчетата ги взело и дружно с останалите побягнали. Потърпевшият тръгнал след тях, само че на идната пресечка бил още веднъж заобиколен от същата група.
Тогава едно от лицата му лишило портфейла и извадило от него още към 60–65 евро, след което го захвърлило. Извършителите избягали в незнайна посока.
По случая е формирано досъдебно произвеждане за обир по член 198, алинея 1 от Наказателния кодекс. Разследването се води под надзора на Районна прокуратура – Стара Загора.
Източник: glasnews.bg
КОМЕНТАРИ




