Акция антидрога в Дупница и Кюстендил, има арестувани
20-годишен дупничанин е арестуван през вчерашния ден от чиновници на районно управление (на МВР) Кюстендил за владеене на наркотично вещество. Проверката е осъществена на кръстовището, формирано от улиците „ София “ и „ Чайка “ в Кюстендил. От младия мъж са конфискувани 3 опаковки с прахообразно вещество, при направения полеви наркотест е реагирало на ХТСMDMA. Досъдебно произвеждане е формирано по случая, известен е дежурен прокурор.
Двама мъже на 22 и на 24 г са арестувани от кюстендилски служители на реда в края на предходната седмица в миг на осъществяване на покупко-продажба на наркотично вещество. От клиента/24-годишния/ е конфискувана опаковка канабис. Последвали са процесуални дейности и от жилището на дилъра са конфискувани сгъвки канабис, ел. везна, амфетамин, червено-зелени хапчета, реагиращи на метамфетамин. Досъдебно произвеждане е формирано по случая в районно управление (на МВР) Кюстендил, известен е дежурен прокурор.
Вчера дупнишки служители на реда са задържали 46-годишен локален гражданин и 49-годишен софиянец за владеене на наркотични субстанции. Двамата мъже са открити при инспекция на л.а. „ Опел “, ръководен от софиянеца, в региона на Аракчийски мост в Дупница. В автомобила са открити и конфискувани буркан с канабисово масло и опаковка кокаин. Видът на опиата е открит с полеви наркотест. Досъдебно произвеждане е формирано по случая, известен е дежурен прокурор.
Бързо полицейско произвеждане е формирано в районно управление (на МВР) Дупница в края на предходната седмица за осъществена кражба на парфюм и козметични артикули от търговски обект в града. Извършителките са 2 дами на 20 и 23 години. За случая е известена прокуратурата.
2 бързи полицейски производства са формирани в районно управление (на МВР) Дупница за упражнено домашно принуждение и нарушена заповед за отбрана от домашно принуждение. Извършителите на действията са арестувани с полицейска заповед. Уведомена е прокуратурата.
25-годишен лидер на л.а. БМВ е арестуван през вчерашния ден от дупнишки служители на реда за ръководство след приложимост на наркотично вещество. Тестът е изработен с техническо средство. На лидера е взета кръв за разбор, бързо полицейско произвеждане е формирано по случая в районно управление (на МВР) Дупница, известен е дежурен прокурор.
Повреждане на непозната благосъстоятелност – надраскани 2 автомобила и закана за ликвидиране против притежателя на единия автомобил, са декларирани в районно управление (на МВР) Дупница през вчерашния ден. Дежурна полицейска група е направила оглед на място, досъдебно произвеждане е стартирано по случая, известена е прокуратурата.




