Каракачанов: Ако някой още мисли, че Брюксел го е грижа за нас, лъже се – нанесените щети са за милиарди
20 години със затворени реактори на АЕЦ не е „ неточност ", а закононарушение по отношение на страната ни
Признанието на Урсула фон дер Лайен, че затриването на нуклеарната енергетика в Европейски Съюз е било стратегическа неточност, е новината на седмицата. Кой пострада от тази неточност на Брюксел - България, несъмнено. Защото чинно изпълняваше, счита водачът на Вътрешна македонска революционна организация Красимир Каракачанов.
По думите му, това изявление е доста блестящо доказателство на неговата позиция, че в никакъв случай, при никакви условия не би трябвало да слушаме и изпълняваме нарежданията на който и да било, който няма никакъв интерес да пази нашата страна и ползите на българите.
Лидерът на Вътрешна македонска революционна организация напомня и обстоятелствата: През 1999 година държавното управление на Иван Костов подписва Меморандум с Европейската комисия, в който има две значими клаузи. Първата е, че България ще затвори 1 и 2 блок на АЕЦ до края на 2002 година Втората уговорка в този документ е, че до 2002 година България ще реализира единодушие с Европейска комисия по кое време да затвори 3 и 4 блок до 2002 година, като това би трябвало да стане най-късно до 2006 година Тогава Брюксел ни твърди, че реакторите са остарели и доста рискови за Европа. Така се стига до затварянето на 1 и 2 блок от кабинета „ Костов ", а държавното управление на Национална движение „Симеон Втори", пристигнало на власт през 2001 година, продължава да извършва този Меморандум и дефинира дата с Европейска комисия за затварянето на 3 и 4 блок. Те угасват дефинитивно в края на 2006 година при Станишев. Брюксел ни дава пари да ги затворим - сякаш отплата.
Щетите, нанесени на България и енергетиката ни, са за милиарди. Затова Каракачанов излезе със мнение, че по-късно изявление на председателката на Европейска комисия, българското държавно управление незабавно би трябвало да изпрати нота и да изиска обезщетение за пропуснати изгоди в българската енергетика за 20 години! Ако 3-ти и 4-ти блок работеха през днешния ден, щяхме да имаме още 880 MW, приходите от експорт щяха да са с още 1-2 милиарда лв. повече годишно, а цената на тока за промишлеността в България щеше да е доста по-ниска, което е в интерес на стопанската система и жителите.
Признанието на Урсула фон дер Лайен би трябвало да ни е обица на ухото оттук насетне. Ако някой още си мисли, че Брюксел го е грижа за нас, доста се лъже. Единствените, които могат да се погрижат за България, сме ние - българите. Ако някой още не е осъзнал истината, време е да я разбере, споделя Каракачанов.
Признанието на Урсула фон дер Лайен, че затриването на нуклеарната енергетика в Европейски Съюз е било стратегическа неточност, е новината на седмицата. Кой пострада от тази неточност на Брюксел - България, несъмнено. Защото чинно изпълняваше, счита водачът на Вътрешна македонска революционна организация Красимир Каракачанов.
По думите му, това изявление е доста блестящо доказателство на неговата позиция, че в никакъв случай, при никакви условия не би трябвало да слушаме и изпълняваме нарежданията на който и да било, който няма никакъв интерес да пази нашата страна и ползите на българите.
Лидерът на Вътрешна македонска революционна организация напомня и обстоятелствата: През 1999 година държавното управление на Иван Костов подписва Меморандум с Европейската комисия, в който има две значими клаузи. Първата е, че България ще затвори 1 и 2 блок на АЕЦ до края на 2002 година Втората уговорка в този документ е, че до 2002 година България ще реализира единодушие с Европейска комисия по кое време да затвори 3 и 4 блок до 2002 година, като това би трябвало да стане най-късно до 2006 година Тогава Брюксел ни твърди, че реакторите са остарели и доста рискови за Европа. Така се стига до затварянето на 1 и 2 блок от кабинета „ Костов ", а държавното управление на Национална движение „Симеон Втори", пристигнало на власт през 2001 година, продължава да извършва този Меморандум и дефинира дата с Европейска комисия за затварянето на 3 и 4 блок. Те угасват дефинитивно в края на 2006 година при Станишев. Брюксел ни дава пари да ги затворим - сякаш отплата.
Щетите, нанесени на България и енергетиката ни, са за милиарди. Затова Каракачанов излезе със мнение, че по-късно изявление на председателката на Европейска комисия, българското държавно управление незабавно би трябвало да изпрати нота и да изиска обезщетение за пропуснати изгоди в българската енергетика за 20 години! Ако 3-ти и 4-ти блок работеха през днешния ден, щяхме да имаме още 880 MW, приходите от експорт щяха да са с още 1-2 милиарда лв. повече годишно, а цената на тока за промишлеността в България щеше да е доста по-ниска, което е в интерес на стопанската система и жителите.
Признанието на Урсула фон дер Лайен би трябвало да ни е обица на ухото оттук насетне. Ако някой още си мисли, че Брюксел го е грижа за нас, доста се лъже. Единствените, които могат да се погрижат за България, сме ние - българите. Ако някой още не е осъзнал истината, време е да я разбере, споделя Каракачанов.
Източник: cross.bg
КОМЕНТАРИ




