Иран удари лагер на иранските кюрди в Ирак, млада жена е убита
19-годишно момиче е убито при удар с ирански дрон по лагер на иранската кюрдска съпротива в Иракски Кюрдистан, предадоха WION и NDTV World.
Командирът Мохамед Хакими от партия " Комала " упрекна за нападението " Иран и обвързваните с него милиции ".
Ударът е от 14 април, като дрон е блъснал лагер " Сордаш " в следобедните часове, който се намира на към 40 километра западно от Сулеймания.
Убитото момиче е Газал Молан, най-младата жена в кюрдските редици на Пешмерга - въоръжените сили на Иракски Кюрдистан.
След офанзивата тя е откарана в болница за лекуване, само че съгласно изказвания е имало закъснение в приемането на незабавна здравна помощ и е била местена сред лечебни заведения преди да бъде призната за уместно лекуване. По-късно Молан е умря заради пострадванията си.
Според информацията Молан първо е откарана в болница " Шорш " от околните й, само че по-късно е преместена в болница " Бахшин ". Болницата обаче отхвърля лекуване, защото личният състав се страхувал да не си навлече проблеми поради лекуването на някой, обвързван с кюрдска въоръжена формация.
След това момичето е отведено в друго заведение, медицински център " Фарук ", само че когато тя идва там, положението ѝ към този момент е станало прекомерно съществено, след което Молан е умряла.
Командирът Мохамед Хакими от партия " Комала " упрекна за нападението " Иран и обвързваните с него милиции ".
Ударът е от 14 април, като дрон е блъснал лагер " Сордаш " в следобедните часове, който се намира на към 40 километра западно от Сулеймания.
Убитото момиче е Газал Молан, най-младата жена в кюрдските редици на Пешмерга - въоръжените сили на Иракски Кюрдистан.
След офанзивата тя е откарана в болница за лекуване, само че съгласно изказвания е имало закъснение в приемането на незабавна здравна помощ и е била местена сред лечебни заведения преди да бъде призната за уместно лекуване. По-късно Молан е умря заради пострадванията си.
Според информацията Молан първо е откарана в болница " Шорш " от околните й, само че по-късно е преместена в болница " Бахшин ". Болницата обаче отхвърля лекуване, защото личният състав се страхувал да не си навлече проблеми поради лекуването на някой, обвързван с кюрдска въоръжена формация.
След това момичето е отведено в друго заведение, медицински център " Фарук ", само че когато тя идва там, положението ѝ към този момент е станало прекомерно съществено, след което Молан е умряла.
Източник: news.bg
КОМЕНТАРИ




