17-годишен е убиецът на 64-годишния пастир в Скутаре. Мотивът за

...
17-годишен е убиецът на 64-годишния пастир в Скутаре. Мотивът за
Коментари Харесай

17-годишен убил от алчност пастира в Скутаре, пребил го до смърт за 60 лева

17-годишен е килърът на 64-годишния овчар в Скутаре. Мотивът за убийството е сума пари, които младежът е желал от пастира, стана ясно през днешния ден на взаимен брифинг на Окръжна прокуратура – Пловдив и ОД на Министерство на вътрешните работи – Пловдив.
Прочетете още
Извършителят на тежкото закононарушение е работил в същия селскостопански обект, в който е работил и все още на случая пастира Живко. В деня на убийството младежът е изискал пари от мъжът, който му дал сумата от 60 лв.. След това причинителят траял да желае пари, само че пастирът споделил, че не разполага с повече. Последвал е побой над мъжа, който е довел до гибелта му.

Младежът не е бил престъпно проявен до този миг, като сега му е повдигнато обвиняване за обир, съпроводен със междинна телесна щета, довела до гибелта на 64-годишния мъж.

„ Когато е открито тялото, не са открити следи от принуждение. При осъществената съдебномедицинска експертиза, е открита мощна вътрешна кръвозагуба, която е довела и до неговата гибел ”, съобщи зам.-окръжния прокурор на Пловдив Галина Андреева– Минчева. Тя добави, че е импортирано искане за мярка за неотклонение и е постановено задържане под стража.

След редукцията на наказването му пред обстоятелството, че е малолетен, го грози отнемане от независимост от 5 до 15 години.

Директорът на пловдивската полиция старши комисар Георги Чергов и началникът на отдел „ Криминална полиция “ в Пловдив Георги Ташев, разкриха информация за два случая с конфискувани огромни количества опиати на територията на града, както и на Автомагистрала „ Тракия ”.

„ Единият случай касае задържане на жител на Черна гора на Автомагистрала „ Тракия ”, като в автомобила му са открити голям брой пакетирани субстанции, които съгласно специалистите съставляват наркотични препарати. Количеството, което е открито е над  10 кг. В момента по отношение на него е постановена мярка за неотклонение. Предвиденото наказване е отнемане от независимост от 3 до 12 години и санкция от 20 до 30 хиляди лв. ”, описа Чергов.

Аналогично е наказването и на идващия случай,който касае задържане на 39 годишни мъж и жена от град Пловдив в миг, в който те се снабдили с наркотично вещество хероин, с тегло близо 400 грама от територията на София, който бил предопределен за разпространяване на територията на Пловдив и в частност квартал „ Столипиново ”.

" Отишли са с трен до София, върнали са се в Пловдив отново с трен и на Централна гара са били арестувани. Спрямо всеки един от тях е повдигнато обвиняване за разпространяване на високорискови субстанции ", обявиха те. Разпоредено е задържането им за 72 часа, следва искане на мярка за неотклонение. Ако бъдат приети за отговорни ги касае от 3 до 12 години отнемане на независимост и санкция.

Припомняме, че мъжът, чийто мъртвец е открит в сряда сутринта край село Скутаре, е бил овчар и работел при един от животновъдите в селото. 64-годишният Живко дошъл преди време от Северна България, с цел да търси прехранване. Наел го локален фермер, прочут в селото с прякора Кольо Убрето. Той има огромни стада овце и кози, за  които се грижели двама овчари.

Източник: trafficnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР