16-метров аквариум се спука в хотел в центъра на Берлин

...
16-метров аквариум се спука в хотел в центъра на Берлин
Коментари Харесай

Гигантски аквариум се спука и разруши хотел в Берлин, има ранени

16-метров аквариум се спука в хотел в центъра на Берлин и рани двама души, оповестиха немските избавителни служби в петък.

Съоръжението се е пръснало на части и тоновете вода са разрушили фоайето на хотел Radisson Blue в квартал " Мите " на немската столица. Изкъртили са витрините и са залели три подземни етажа.

Повече от 100 екипа за първа помощ са извикани на място, с цел да се оправят с вредите в хотела. Сградата е негодна за настаняване на хора и към 350 посетители би трябвало да бъдат евакуирани.

Причината за случая към момента не е ясна, оповестиха от пожарната работа в Берлин, по данни на DW.

a massive (52 ft) burst in the early hours of friday morning at the DomAquaree complex in downtown Berlin, which houses Radisson hotel and the giant tank home to some 1500 tropical fish species
— Roshni Majumdar (@RoshniMaj)
" Аквариумът е развален, изтича вода. В момента обстановката не е ясна ", разгласява в Twitter берлинската пожарна.

„ В допълнение към големите вреди, двама души бяха ранени от стъклени парчета “, оповестява полицията в Берлин в Twitter.

Инцидентът е станал към 5:45 сутринта локално време. Чул се е доста мощен звук и елементи от фасадата на хотела, където се е намирал аквариумът, са изхвърчали на улицата, сподели представител на полицията в локалната медия RBB.

So sieht der massive Wasseraustritt aus. Da ist nichts übrig vom Aquarium.

— Frühstücksdirektor (@MechScene)
Според Берлинската пътна организация VIZ извънредно огромно количество вода се е изляло на улицата извън.

Районът е отцепен и е посипан с парчета, а улицата, на която се намира хотелът - Karl-Liebknecht Strasse - е затворена.

Сградата DomAquaree се намира на 350 метра от Берлинската катедрала и обитава аквариума Sea Life дружно с по този начин наречения AquaDom, великански контейнер, който е дом на към 1500 типа тропически риби. AquaDom е известна туристическа атракция и „ най-големият свободностоящ цилиндричен аквариум в света “.

Аквариумът не е прекосявал през съществена профилактика и ремонт през последните години.

Диаметърът на оборудването е 11,5 метра и през него минава асансьор. Аквариумът е цялостен с към 1 милион литра солена вода, което са 1 000 куб.м с тегло към 1 000 тона.

Das in -Mitte ist am frühen Freitagmorgen geplatzt. und sind im Großeinsatz.
— rbb|24 (@rbb24)
Източник: boulevardbulgaria.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР