16-ият гол на Фил Фодън за сезона помогна на Манчестър

...

Усилията на Фил Фодън са достатъчни, тъй като Манчестър Сити намали изоставането си от Ливърпул с победа на Борнемут

16-ият гол на Фил Фодън за сезона оказа помощ на Манчестър Сити да понижи разликата от водача във Висшата лига Ливърпул до една точка с неубедителната победа с 1-0 против Борнемут.

Отборът на Пеп Гуардиола трябваше да се пребори с локални фойерверки, погрешен удар на Ерлинг Хааланд и нахлуване на домакините през второто полувреме, преди да изоставен южното крайбрежие с 15-а победа от последните си 17 мача.

>

Този финален успех беше с помощта на влизането на Фодън в 24-ата минута, само че Черешите бяха тези, които направиха по-голямата част от бягането по-късно и нямаха шанс да изгубят, като Маркъс Таверние пропиля два положителни шанса.

Въпреки това, тази победа за първенците ги държи твърдо в търсенето на нова купа преди страхотния месец март със конфликти в лигата с Манчестър Юнайтед, Ливърпул и Арсенал.

Сити надмина Брентфорд във вторник вечерта с помощта на гол на Хааланд, само че стрелковите му обувки го изоставиха след девет минути на Vital...