Юношата Никола Генчев подписа първия си професионален договор със Септември
16-годишният капитан на набор 2008 продължава развиването си в клуба след шампионската купа при юношите до 18 години и присъединяване в националните гарнитури на България.
ПФК Септември (София) разгласи, че юношата на клуба Никола Генчев е подписал първия си професионален контракт с представителния отбор.
Роден на 19 ноември 2008 година, Генчев е част от Академията на Септември още от шестгодишна възраст. През целия си път в школата той непроменяемо носи капитанската лента – самопризнание за лидерските му качества, характера и отношението към тима.
Полузащитникът е измежду най-перспективните футболисти на своето потомство и има основна роля за триумфите на набор 2008 през последните години. През миналия сезон той беше част от мощния пролетен полусезон на дублиращия тим на Септември, а също по този начин способства за спечелването на шампионската купа в Елитната юношеска група до 18 години.
С този триумф младият отбор на Септември си обезпечи присъединяване в Младежката Шампионска лига, което е историческо достижение за клуба.
От Септември акцентират, че с изключение на с безспорния си футболен гений, Никола Генчев се отличава с професионализъм, дисциплинираност, мощен темперамент и лидерски качества както на терена, по този начин и отвън него. През последните години той е неизменима част и от националните гарнитури на България.
Подписването на първия професионален контракт е естествена стъпка в развиването на младия футболист и самопризнание за положения труд в академията на клуба.
От управлението на Септември пожелаха на Никола Генчев здраве, убеденост и още доста триумфи с екипа на столичния клуб, като показаха убеденост, че най-хубавите моменти в кариерата му занапред предстоят.
Източник: novinata.bg
КОМЕНТАРИ




