155 млади състезатели от 15 клуба се включиха в осмото

...

155 млади състезатели от 15 клуба се включиха в осмото издание на турнира по свободна борба Янчо Патриков

155 млади състезатели от 15 клуба се включиха в осмото издание на шампионата по свободна битка " Янчо Патриков " в столицата.

Схватките в зала " Диана " онлайн изгледа легендата Валентин Йорданов, както и редица изявени борци като Кирил Терзиев, Валентин Желев, Нено Ненчев, Димитър Кумчев. Сред гостите беше и фамилията на именития треньор, в чиято памет се провежда конкуренцията.

Купата на патрона на шампионата беше присъдена на Диан Мънев от столичния клуб " Янчо Патриков ", станал първи в тежката категория до 125 кг.

Бяха връчени и три награди за най-техничен играч в другите възраст. При 8-годишните оценката получи Георги Йорданов (Юнак Локомотив, Русе), спечелил първото място при 26-килограмовите. При 12-годишните беше отличен Симеон Желев (Симеон Щерев- Левски), преодолял конкуренцията в категория до 66 кг, а при най-големите до 15 години премията заслужи Алекс Илиев (Би Риал, Сандански), откакто стана №1 в категория 38 кг.

За най-хубав арбитър на шампионата беше избран Васви Сахатчиев.