15 кораба са преминали през Ормузкия проток с разрешение от

...
15 кораба са преминали през Ормузкия проток с разрешение от
Коментари Харесай

15 кораба са преминали през Ормузкия проток за последните 24 часа

15 кораба са минали през Ормузкия пролив " с позволение от Иран “ през предходните 24 часа, оповестява Fars .

Tрафикът обаче към момента е с 90% по-нисък, в сравнение с преди началото на войната.

Някои ирански публични лица, в това число министърът на външните работи, неведнъж са заявявали, че жизненоважният корабен маршрут не е затворен, само че е затворен единствено за " противников страни “.

ФОКУС напомня, че преди дни контейнеровозът CMA CGM Kribi на френската компания CMA CGM стана първият транспортен съд, обвързван със Западна Европа, който прекоси Ормуз. 

В същото време ирански публични лица повдигнаха въпроса за опцията за събиране на такси от кораби, употребяващи пролива.
Източник: focus-news.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР