15-годишните таланти на Черно море победиха с 2:0 като гости

...

15-годишните моряци пердашат като гости

15-годишните гении на Черно море победиха с 2:0 като посетители Асти АБ (Хасково) в мач от 10-ия кръг на Елитната група в тази възраст.

“Моряците ” на Станислав Стоянов стартираха мощно срещата, само че съумяха да открият резултата едвам три минути преди края на първата част. Толга Мюрвет откри с акуратен пас Кристиян Евдокиев, който останал самичък против вратаря осъществя за 1:0. Преди това варненци имаха още три чисти обстановки за гол, само че не съумяха да ги осъществят. Първо Дейвид Луканов проби мощно по фланга и откри Пламен Аршев в наказателното поле, който от напълно от близо стреля във вратаря. Малко по-късно състояние Кристиян Евдокиев пък също не съумя да вкарат 4-5 метра.

Четири минути след почивката Толга Мюрвет с диагонален пас зад отбраната откри Радослав Петров, който с глава трансферира вратаря за 2:0. Малко по-късно гол на Дейвид Луканов не бе зачетен поради доста противоречиво присъждане за засада.

До края на мача Радослав Петров и Кристиян Евдокиев можеха да създадат резултата типичен, само че пропуснаха положителни благоприятни условия.

В идващия кръг Черно море приема Берое. Мачът е от 10,30 часа на 31 октомври (четвъртък).

Съставът на Черно море:  Сава Дичевски, Валентин Калъчев (57-Ивайло Попов), Михаил Николаев, Артур Аветисян, Дейвид Луканов, Николай Костадинов (45-Динко Тенев), Пламен Аршев, Кристиян Евдокиев, Радослав Петров (62-Любомир Найденов), Толга Мюрвет, Константин Веселинов.

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието последните вести - такива, каквито са, от Света, България и Варна!

Изпращайте вашите фотоси на [email protected] когато и да е на дежурния редактор!