Дете беше транспортирано с медицински хеликоптер от връх Ботев след изтощение
14-годишно дете е било избавено с медицински хеликоптер, откакто е получило безсилие на връх Ботев в събота, оповестиха от Планинската избавителна работа (ПСС).
По първични данни повода за случая е евентуална хипогликемия или колапс. На детето е оказана незабавна здравна помощ на място.
Следобед потърпевшото е превозено с въздушната кола за спешна помощ от региона на заслона на връх Ботев до лечебно заведение в София. Към момента на превозването детето е било в положително положение, прецизираха от Планинската избавителна работа.
Източник: trafficnews.bg
КОМЕНТАРИ




