12 години затвор за умишлено убийство в центъра на Костенец

...
12 години затвор за умишлено убийство в центъра на Костенец
Коментари Харесай

12 години затвор за дръзко убийство в центъра на Костенец

12 години затвор за съзнателно ликвидиране в центъра на Костенец и нелегално държане на оръжие и муниции. Това наказване дефинира Окръжната прокуратура в София за подсъдимия с букви П.М.

Той живеел самичък в къща в с. Горна Василица и се занимавал с клошарство. През 2012 година и 2013 година закупил газово-сигнален револвер марка " EKOL " и газово-сигнален револвер марка " Viper ". Уведомил за това Районното ръководство в Костенец и получил удостоверения за оръжията. Впоследствие обаче отстранил сепараторите им и по този метод оръжията станали огнестрелни. В дома си подсъдимият съхранявал и муниции, които бил преправил в огнестрелни.

На 7 септември 2017 година П.М. направил нормалната си обиколка на контейнерите в центъра на Костенец, а към 16.30 часа седнал на скамейка до чешма на площада в града.

В този миг при него пристигнал Д.Т., който подсъдимият познавал, само че избягвал. Мъжът на няколко пъти сядал на пейката до подсъдимия и се заяждал с него. Казвал му, че е без пари и че е " отпадък ".

При тези думи П.М. станал, с цел да си тръгне и направил няколко крачки. На собствен ред Т. му подвикнал " Искаш ли да те набия? " Подсъдимият се обърнал и му дал отговор " Добре ". Когато Д.Т. се насочил към него, П.М. извадил револвера си и стрелял против другия мъж, който бил на към метър от него. Куршумът не го улучил, само че прострелял минувач от отсрещния тротоар. П.М. още веднъж натиснал спусъка, само че револверът засякъл. Тогава Д.Т. му споделил, че в случай че " още един път стреля, ще го набие " и си тръгнал.

През това време подсъдимият извадил другия револвер, който също бил зареден. Стрелял във врата на Д.Т. и мъжът паднал по очи.

Веднага по-късно П.М. тръгнал към Районното ръководство на полицията в града, където със спокоен звук декларирал " Аз прострелях мъж ".

В същия ден домът му бил претърсен. Полицията иззела петдесет и четири патрона за газови и сигнални оръжия.

Според съдебномедицинската експертиза гибелта на Д.Т. била породена от огнестрелно пострадване в региона на врата със строшаване на шиен прешлен и травма на гръбначен мозък.

Пострадалият минувач бил улучен в горната част на лявото бедро, само че пострадването не застрашавало живота му.

Убийството било осъществено на оживено място в града, до посещавани търговски обекти.

В хода на досъдебното произвеждане подсъдимият изрично декларирал, че не съжалява, че е прострелял Д.Т.

За осъществените закононарушения на П.М. е наложено наказване от дванадесет години " Лишаване от независимост " при първичен " непоколебим " режим на изтърпяване.

Присъдата може да бъде обжалвана пред Софийския апелативен съд.
Източник: dnesplus.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР