11 български тенисистки участват в турнира за жени от веригата

...

11 български тенисистки участват в турнира за жени от веригата UTR Pro Tennis в Благоевград

11 български тенисистки вземат участие в шампионата за дами от веригата UTR Pro Tennis в Благоевград. Състезанието с награден фонд от 20 хиляди $ е второ следващо от веригата в Благоевград. Вчера Джулия Терзийска завоюва купата в първата конкуренция.

Състезанието в Благоевград е в скица от 20 тенисистки. Те са разпределени в четири групи от по пет състезателки. В шампионата за България вземат участие Джулия Терзийска, Зиновия Ванева, Йоана Радулова, Изабел Кузманов, Юлия Стаматова, Катерина Димитрова, Елица Костова, Габриела Михайлова, Елизара Янева, Лидия Енчева и Борислава Ботушарова.

В първия ден на конкуренцията в мач от група B Йоана Радулова надигра Изабел Кузманов 5:7, 6:3, 6:1, а Юлия Стаматова загуби от Олександра Олиникова (Украйна) с 1:6, 2:6. В група C Катерина Димитрова бе надиграна изрично от Виктория Дема (Украйна) с 0:6, 0:6. В група D Габриела Михайлова завоюва против Джорджия Крачун (Румъния) с 6:3, 6:4, а Борислава Ботушарова победи Лидия Енчева с 6:4, 7:5.