11-a поредна победа във всички турнири - това успя да

...

Наполи превзе Вечния град, Лацио би в Бергамо

11-a поредна победа във всички шампионати - това съумя да реализира Наполи, който измъкна трите точки в тежкото посещение на Рома от 11-ия кръг на италианската Серия А.

Играчите на Лучано Спалети не престават да са непобедени от старта на сезона, като несъмнено показват сериозна поръчка за скудетото.

След успеха Наполи е водач в класирането с 29 точки, като има 3 задатък пред първенеца Милан. След провалянето пък Рома остава отвън топ 4.

В воин за гостите се трансформира Виктор Осимен, който в 80-ата минута смълча " Олимпико " с прекрасен гол. Победата за Наполи можеше да е още по-изразителна, само че в края на първото полувреме съдията първо даде дузпа за гостите, само че след консултация с VAR я анулира.

Преди дуела в Рим пък Лацио съумя да завоюва при визитата си на Аталанта в Бергамо с 2:0.

С успеха " орлите " изпревариха днешния си противник на третото място в класирането и демонстрираха, че могат да се оправят чудесно и без контузената си звезда Чиро Имобиле.
Източник: lupa.bg