Учени в Западна Турция са започнали днес лабораторни тестове на

...
Учени в Западна Турция са започнали днес лабораторни тестове на
Коментари Харесай

Турски учени са завършили първа фаза от разработване на ваксина срещу COVID-19

Учени в Западна Турция са започнали днес лабораторни тестове на антиген с цел създаване на ваксина срещу COVID-19, предаде Анадолската агенция, цитирана от БТА.
Всичко по темата:Епидемията коронавирус (COVID-19) 5389
Изследванията се осъществяват в сътрудничество с Центъра за разработване на лекарства и фармакокинетични изследвания към Егейския университет в Измир и Съвета за научни изследвания на Турция /ТЮБИТАК/.

Общо 32 учени, специалисти от различни области, участват в изследванията.

Д-р Мерт Доская е заявил пред Анадолската агенция, че изготвянето на антигена, което е първата фаза от усилията за създаване на ваксина, е било завършено в рамките на седмица. Групата за изследвания и създаване на ваксини към университета ще тества антигена и ще пристъпи към втората фаза, посочи д-р Доская.

Код здраве: Стъпки и насоки относно теста за коронавирус

Той каза, позовавайки се на Световната здравна организация, че в момента има над 50 изследователски центрове в света, които се опитват да разработят ваксина срещу новия коронавирус.

Пет от тези проучвания са на клиничен стадий, което означава, че първите експериментални тествания върху хора са започнали, а останалите се подготвят за тествания върху животни, посочи ученият.

Той подчерта, че турският изследователски колектив планира да започне тестване на разработваната от него ваксина върху животни в рамките на четири месеца и каза, че учените се надяват да започнат клинични изследвания върху хора колкото се може по-скоро.

Novini.bg ви дава възможност да следите актуалните данни за смъртоносния коронавирус в реално време:



Всичко по тематиката: Епидемията ковид (COVID-19) 5389  Йордания ще забрани молитвите в джамии по време на свещения месец Рамазан Йордания ще забрани молитвите в джамии по време на свещения месец Рамазан  До 50 000 лв. глоба за търговски вериги, които не оферират българска продукция, одобри Народното събрание До 50 000 лв. глоба за търговски вериги, които не оферират българска продукция, одобри Народното събрание  Починалите от COVID-19 в Швеция станаха над 1000 Починалите от COVID-19 в Швеция станаха над 1000
Повече за Коронавирус
 corona най-ново: Вижте последните вести лесни стъпки: Как да се предпазим? просто управление: Какви са признаците? eпидемия: Коронавирус в България
Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР