Стогодишна италианка успя да пребори коронавируса, който я беше повалил

...
Стогодишна италианка успя да пребори коронавируса, който я беше повалил
Коментари Харесай

Столетница Кончета от старчески дом пребори коронавируса

Стогодишна италианка успя да пребори коронавируса, който я беше повалил точно преди месец, пише в. " Кориере дела сера ".
Всичко по темата:Епидемията коронавирус (COVID-19) 6106
Столетницата Кончета Ленци беше изписана от новоизградената специализирана за COVID-19 болница в Месина. На изписването присъстваха доста членове на болничния персонал, тъй като Кончета се беше превърнала в талисман за тях. Тя навърши 100 години на 28 март, докато беше в болницата и медиците й бяха организирали тогава тържество, което беше отразено в италианските медии.

Кончета се превърна в нещо като национален герой.

Възрастната жена живее в старчески дом и е вдовица.

104-годишна италианка пребори коронавируса

Досега в Италия коронавируса успяха да преборят още две столетнички - Италика Грондона на 102 години и Ада Дзанусо на 103 години, както и Алберто Белучи на 101 години. Микеланджело Скутела, който е на 97 години, също бе сред най-старите пациенти в Италия, оздравели от COVID-19.

Novini.bg ви дава възможност да следите актуалните данни за смъртоносния коронавирус в реално време:


Всичко по тематиката: Епидемията ковид (COVID-19) 6106  Гърция удължава ограничаващите ограничения поради ковид Гърция удължава ограничаващите ограничения поради ковид  Ангела Меркел: Не сме в края на пандемията Ангела Меркел: Не сме в края на пандемията  Без джамии през свещения месец Рамазан Без джамии през свещения месец Рамазан
Повече за Коронавирус
 corona най-ново: Вижте последните вести лесни стъпки: Как да се предпазим? просто управление: Какви са признаците? eпидемия: Коронавирус в България
Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР