Според проучвана на USC Dornsife Center for Economic and Social

...
Според проучвана на USC Dornsife Center for Economic and Social
Коментари Харесай

В следствие на COVID-19: 50% от населението на Лос Анджелис е без работа

Според проучвана на USC Dornsife Center for Economic and Social Research повече от 50% от населението в Лос Анджелис е останало без работа заради пандемията от коронавирус.
Всичко по темата:Епидемията коронавирус (COVID-19) 5755
Данните от проучването показват, че само 45% от работниците в Града на ангелите все още са заети, в сравнение с 61% в средата на март. Изследователите са категорични, че 1,3 милиона души са загубили работата си само за един месец от началото на карантината заради заразата.

Броят на хоспитализираните и починалите от COVID-19 в Ню Йорк е най-ниският от повече от една седмица

" В Лос Анджелис се усеща несигурност за запазването на работните места, която е по-осезаема спрямо други места в страната ", заяви Джил Дарлинг, USC, директор на проучването в Understanding America.

Данните показват, че най-потърпевши са етническите групи в страната - 15% от американците са загубили препитанието си на фона на 15% от латиноамериканците и 21% от чернокожите.

Тези промени са катастрофални за засегнатите.

В четвъртък Министерството на труда съобщи, че 5,2 милиона американци са подали заявления за безработица през седмицата, която приключи на 11 април. От тях 660 966 са калифорнийци.

През последните 4 седмици хората, които остават без препитание са 22,03 милиона, което означава, че съкращенията, свързани с коронавирус, са довели до загубата на 22 милиона работни места, които американската икономика успя да създаде след Голямата рецесия, която бе в средата на 2009 г.

Според Хайди Шиерхолц, старши икономист от Института за икономическа политика в Business Insider това, което се случва в момента е неочаквано за всички и се развива прекалено бързо. " Това е умопомрачително. ", добавя още той.

Novini.bg ви дава възможност да следите актуалните данни за смъртоносния коронавирус в реално време:


Всичко по тематиката: Епидемията ковид (COVID-19) 5755  Организация на обединените нации желае световна коалиция за ваксина против COVID-19 Организация на обединените нации желае световна коалиция за ваксина против COVID-19  Масовото тестване за COVID-19 в Паничерево продължава Масовото тестване за COVID-19 в Паничерево продължава  Нови 942 инфектирани с ковид в Сингапур Нови 942 инфектирани с ковид в Сингапур
Повече за Коронавирус
 corona най-ново: Вижте последните вести лесни стъпки: Как да се предпазим? просто управление: Какви са признаците? eпидемия: Коронавирус в България
Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР