От днес лекарите, лекуващи пациенти, заразени с COVID-19 във Втора

...
От днес лекарите, лекуващи пациенти, заразени с COVID-19 във Втора
Коментари Харесай

Ето с какви уреди следят състоянието на болните от коронавирус!

От днес лекарите, лекуващи пациенти, заразени с COVID-19 във Втора градска болница, разполагат с високотехнологична система за телемедицина. Специални устройства, поставени върху пациентите, следят в реално време техните физиологични показатели. Данните освен на монитори при лекарите в болницата са свързани и с медицинския център на „ Сити Клиник “, от където при нужда лекарите ще получат помощ от техни колеги. Това съобщи столичният кмет Йорданка Фандъкова.
Всичко по темата:Епидемията коронавирус (COVID-19) 2843
В свой пост във фейсбук тя обясни, че ще се ползват два физиологични монитора, произведени от българската компания „ Чек Пойнт Кардио “ и закупени с дарение от районните кметове на ГЕРБ и СДС в София и техните екипи.

Уредите следят 8 жизнени показателя в реално време - пулс, кръвно налягане, пулсово налягане, сатурация на кръвта, дишане, температура и позицията/активността в момента на пациента. Специалният софтуер прави триаж на пациента в реално време. При проблем неговите данни в центъра за наблюдение светват в червено и това дава възможност за бърза и точна реакция на лекарските екипи.

Борисов: Заявили сме 600 000 PCR и 400 000 бързи теста

" Това технологично решение в ситуацията на пандемия е изключително полезно. Първо, защото повишава качеството на здравните грижи, като във всеки момент състоянието на пациента се следи и може да получи консултация от точния специалист, независимо къде е той. Второ, позволява увеличаване на дистанцията при грижата за пациента и намалява риска от заразяване. И трето, позволява по-голямо количество болни да бъдат наблюдавани от по-малък брой медицински персонал. Това са все предизвикателства, пред които заразата с коронавируса ни изправи ", каза още кметът.

Реализира се и пилотният проект във Втора градска болница, по който работи проф. д-р Иво Петров. Обсъжда се създаването на единен столичен телемедицински център, в който да се следят показателите на пациенти от общинските болници. Целта е да осигурим достъп до специалист по всяко време и сигурност за пациента.

Сн. Йорданка Фандъкова, Фб

Цялостната система за мониторинг на пациенти на компанията „ Чек Пойнт Кардио “ е произведена в Казанлък, под ръководството на д-р Бойчо Бойчев и български инженери. В момента те водят разговори с италиански общини за оборудване на полеви болници.

Благодарности за Ивайло Дачов, управляващ съдружник в Checkpoint cardio и Ружица Гугуловска, които обучиха екипа на Втора градска болница за работа със системата.
Всичко по тематиката: Епидемията ковид (COVID-19) 2843  Събраха стотици тираджии на бившето летище Събраха стотици тираджии на бившето летище " Узунджово "  Харманлийската болница е осигурила генератор и захранващи устройства посредством дарения Харманлийската болница е осигурила генератор и захранващи устройства посредством дарения  Коронавирусът може да докара до нова епоха в роботиката Коронавирусът може да докара до нова епоха в роботиката
Повече за Коронавирус
 corona най-ново: Вижте последните вести лесни стъпки: Как да се предпазим? просто управление: Какви са признаците? eпидемия: Коронавирус в България
Източник: novini.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР