На този етап в област Хасково няма да има болница

...
На този етап в област Хасково няма да има болница
Коментари Харесай

Не се предвижда COVID-19 болница в област Хасково

На този етап в област Хасково няма да има болница изцяло за пациенти с COVID-19 и изцяло за лечение на пациенти без COVID-19. Ежедневно обаче се следи за нивата на заболеваемостта и при усложняване на епидемиологичната обстановка ще се разгледат варианти за повишаване на капацитета на легловата база в болничните заведения на територията на областта. Тези решения взе Областният оперативен щаб на онлайн заседание, съобщиха от щаба.

Решението е било мотивирано от липсата на персонал и апаратура и невъзможността за прехвърляне на медици от едно лечебно заведение в друго. Към днешна дата заболеваемостта в областта е 296,9 души на 100 000 население, са отчели от РЗИ.

Максималният процент на заболеваемост в училищата в областта е 9 процента, са били още констатациите. Към момента 20 от общо 77-те учебни заведения в региона са преминали към обучение в електронна среда от разстояние изцяло или по график, поради заболели учители, са докладвали от Регионалното управление на образованието.

Всичко по тематиката: Епидемията ковид (COVID-19) 15418  Пациент от Коронавирус поделение: В стаите липсваха елементи от кислородни апарати Пациент от Коронавирус поделение: В стаите липсваха елементи от кислородни апарати  Бременна с COVID-19 обикаля с часове лечебни заведения във Варна Бременна с COVID-19 обикаля с часове лечебни заведения във Варна  Рекордни близо 188 000 нови случая на ковид за денонощие в Съединени американски щати Рекордни близо 188 000 нови случая на ковид за денонощие в Съединени американски щати
Повече за Коронавирус
 corona най-ново: лесни стъпки: просто управление: eпидемия:
Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР