Над 1 милион лева е платила държавата за PCR тестове

...
Над 1 милион лева е платила държавата за PCR тестове
Коментари Харесай

Държавата е платила над 1 млн. лв. за PCR тестове по време на извънредното положение

Над 1 милион лева е платила държавата за PCR тестове по време на извънредното положение.
Всичко по темата:Епидемията коронавирус (COVID-19) 10351
Данните са до 27 май, информира бТВ като се позовава на справка от Министерството на здравеопазването по Закона за достъп до обществена информация.

България е купила и доставила 30 000 комплекта PCR тестове, които са внесени от Корея. Цената на един комплект е 16 щатски долара.

Страната ни е платила близо 1,3 милиона лева за тестове по методиката PCR до края на май.

Парите са осигурени по проект " Борба с COVID-19 " от Оперативна програма " Региони в растеж " 2014-2020.

От справката става ясно, че България не е купувала от така наречените бързи тестове.
Всичко по тематиката: Епидемията ковид (COVID-19) 10351  Унгария вкарва гранични инспекции и карантина Унгария вкарва гранични инспекции и карантина  Разпространението на ковид в Чехия се забавя Разпространението на ковид в Чехия се забавя  Стана ясно какъв е броят на инфектираните с COVID-19 в Армения Стана ясно какъв е броят на инфектираните с COVID-19 в Армения
Повече за Коронавирус
 corona най-ново: Вижте последните вести лесни стъпки: Как да се предпазим? просто управление: Какви са признаците? eпидемия: Коронавирус в България
Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР