Македонският премиер Зоран Заев и неговият гръцки колега Алексис Ципрас

...
Македонският премиер Зоран Заев и неговият гръцки колега Алексис Ципрас
Коментари Харесай

Ципрас и Заев – кандидати за Нобела за мир

Македонският премиер Зоран Заев и неговият гръцки колега Алексис Ципрас са сред най-сериозните кандидати за Нобеловата награда за мир за 2018 година. Това съобщи Виктор Нумелин, специалният редактор за Нобеловите награди пред шведската агенция ТТ, цитирани от БГНЕС.
Трудно е да се каже кой е кандидат и кой не. Публична тайна е, че техните имена се споменават за тази награда. Всяка година има много предложения и дебати за наградата. Тази година говорим много за Корейския полуостров, за миграцията, за отношенията между Македония и Гърция и преговорите между тях “, каза още Нумелин.
Според него голяма част от членовете на комисията смятат, че „ е идеално двамата премиери да получат Нобеловата награда за мир “. Той обаче признава, че „ слабата избирателна активност на референдума в Македония усложнява нещата, но нищо не е изключено “.
Източник: blitz.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР