Британското правителство е уведомило авиокомпаниите, че ще въведе 14-дневна карантина

...
Британското правителство е уведомило авиокомпаниите, че ще въведе 14-дневна карантина
Коментари Харесай

Великобритания ще поставя под 14-дневна карантина пристигащите на нейна територия

Британското правителство е уведомило авиокомпаниите, че ще въведе 14-дневна карантина за повечето пътници, пристигащи от чужбина, за да не се допусне втори пик на коронавирусната пандемия. Това съобщи днес асоциация на британски авиокомпании, цитирана от Ройтерс.
Всичко по темата:Епидемията коронавирус (COVID-19) 7586
" Ерлайнс ЮК ", която представлява " Бритиш еъруейз ", " Изиджет " и други британски авиолинии, заяви, че трябва да има разумен план за отказ от тази мярката и всяка седмица да се прави оценка на нейната необходимост. Според летищните оператори тя може да има изключително негативен ефект върху авиосектора и икономиката в по-широк план.

От понеделник преди полет ще се мери температурата на пътниците на " Ер Франс "

За намерението за въвеждане на такава карантина пръв съобщи в. " Таймс ", според който утре премиерът Борис Джонсън  Борис Джонсън Борис Джонсън е британски политик - роден на 19 юни 1964 г. в Ню Йорк. Прадядо му по бащина линия е ще обяви, че пристигащите от чужбина на летищата и пристанищата, включително британците, ще трябва да се самоизолират за две седмици. Предполага се, че това изискване ще влезе в сила от началото на юни. Пристигащите ще трябва да посочват адрес, на който ще се самоизолират.

" Тези мерки ще помогнат да предпазим британската общественост и да намалим предаването на вируса, имайки предвид, че навлизаме в следващия етап на реакция " на епидемията, каза пред " Таймс " правителствен източник.

От кабинета на Джонсън и британското вътрешно министерство отказаха коментар.

По данни на " Таймс " изключение от карантината ще се прави за пристигащите от Ирландия, островите в Ламанша и о-в Ман, както и за шофьорите на камиони, превозващи жизненоважни стоки.

Novini.bg ви дава възможност да следите актуалните данни за смъртоносния коронавирус в реално време:



Всичко по тематиката: Епидемията ковид (COVID-19) 7586  Европейска комисия ще призове за държавни гаранции за ваучерите за анулирани пътувания Европейска комисия ще призове за държавни гаранции за ваучерите за анулирани пътувания  Меркел даде обещание поддръжка за културата във времената на пандемия Меркел даде обещание поддръжка за културата във времената на пандемия  От понеделник преди полет ще се мери температурата на пасажерите на От понеделник преди полет ще се мери температурата на пасажерите на " Ер Франс "
Повече за Коронавирус
 corona най-ново: Вижте последните вести лесни стъпки: Как да се предпазим? просто управление: Какви са признаците? eпидемия: Коронавирус в България
Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР