1000 арестувани за месец Тенденция към увеличаване на образуваните досъдебни

...
1000 арестувани за месец Тенденция към увеличаване на образуваните досъдебни
Коментари Харесай

МВР и прокуратурата отчитат сериозен ръст на наркопрестъпленията

1000 задържани за месец
Тенденция към увеличение на формираните досъдебни производства и на арестуваните за закононарушения, свързани с произвеждане, държане, разпространяване и трафик на наркотични субстанции, демонстрират данните на Специализираното междуведомствено звено на прокуратурата и Министерство на вътрешните работи за подкрепяне на следствието на закононарушения, свързани с наркотици и незаконна миграция. Това оповестиха от прокуратурата.

В интервала от 1 до 31 март 2026 година формираните досъдебни производства за закононарушения с наркотични субстанции са 925 при 726 за февруари 2026 година Задържаните през март души са 1000, а в предходния месец - 767.
 
Повече са и проведените специализирани полицейски операции - 590 за времето от 1 до 31 март 2026 година против 532 - от 1 до 28 февруари тази година. Данните демонстрират многообразие на откритите наркотични субстанции - през март са арестувани и конфискувани над 21 кг кокаин и 11 кг хероин, над 292 кг марихуана, близо 50 кг амфетамин, над 40 кг екстази, над един кг фентанил, както и други наркотични субстанции, прибавя Българска телеграфна агенция.

По линия на противодействието на незаконната миграция в интервала 1-31 март 2026 година са извършени 423 профилирани полицейски интервенции и са арестувани 14 нелегално пребиваващи в България жители на трети страни.

Общо 182 души са арестувани за нелегално превеждане през границата и подкрепяне на непознати жители да обитават или минават във или през страната, като са формирани и нови 33 досъдебни производства.

Данните демонстрират, че през март 2026 година са влезнали в действие 425 правосъдни акта за закононарушения, свързани с наркотични субстанции, и 80 за нелегално превеждане през границата и незаконно подкрепяне на непознати жители да обитават или минават във или през страната.

През февруари също се наблюдаваше нарастване на броя на формираните каузи за произвеждане, преправяне, придобиване, държане и разпространяване на опиати по отношение на януари тази година.
Източник: dnesplus.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР