Бабаит заплашвал майка от „Ангели на пътя“
Три камери снимали случая
Софийска районна прокуратура упрекна мъж за закана с ликвидиране
Цецо Горския вкаран в пандиза за 14 месеца - без брошура и дрогиран карал кола без номера
Софийска районна прокуратура повдигна обвиняване на 31-годишен мъж за закана с ликвидиране, отправена към Петя Иванова, която е ръководител на съдружие “Ангели на пътя ”. Бабаитът Цветомир И., по прякор Цецо Горския, е арестуван и въобще не е изпращан в ареста, а напряко в пандиза. Оказало се, че е влезнала в действие негова присъда от 1 година и 2 месеца, която получил за това, че без брошура и дрогиран е карал автомобил с невалидни директни номера.
Цецо Горския е непосредствен приятел на Александър Ковачев от Габрово - водачът, който през ноември 2020 година при ловешкото село Български извор убива при злополука тримата младежи Васко, Георги и Светли. За действието си Ковачев получи присъда от 8 години затвор, а Цецо Горския бе обвинен, че по негова поръчка е потрошил паметника на трите жертви.
На няколко пъти Горския ходел в магазина в София, с цел да заплашва Петя Иванова, която е доведена майка на починалия Васко. Последният случай е от 2 ноември и е сниман от три камери - една вътре и две на улицата пред магазина. Записите са качени във фейсбук страницата на “Ангели на пътя ” Веднага щом вижда приятеля на килъра, Петя звъни да извика полиция, разправията се придвижва извън, Горския прави опит да нападне дамата с юмруци, само че негов компаньон го стопира.
Източник: trud.bg
КОМЕНТАРИ




