Окръжната прокуратура в Ямбол образува досъдебно производство за смъртта на мъжа пред болницата в Елхово
Пациентът е умрял през вчерашния ден в лечебното заведение. Разследването е почнало по сигнал на околните му, които настояват, че това се е случило незабавно откакто е изписан от коронавирус отделението. " Баща ми е бил във влошено положение и недоизлекуван ", сподели за Българска телеграфна агенция Иванка Георгиева.
От болничното заведение обясниха, че мъжът не е имал никакви недоволства преди да бъде изписан и положението му е разрешавало да продължи лекуването си в домашни условия. " В случая приказваме за случай, който не може да бъде очакван ", сподели доктор Здравка Тодорова.
Иззета е цялостната документи за лекуването на умрелия. Назначена е съдебно-медицинска експертиза, която да откри има ли позволена лекарска неточност, сподели прокурор Милен Божидаров.
Източник: petel.bg
КОМЕНТАРИ




