Зенит постигна трудна победа с 2:1 над Криля Советов в

...

Зенит обърна Криля Советов с помощта на две дузпи

Зенит реализира сложна победа с 2:1 над Криля Советов в семейството си от 24-ия кръг на Премиер лигата на Русия. Възпитаниците на Сергей Семак трябваше да вършат поврат благодарение на две дузпи, с цел да вземат трите точки и да създадат нова крачка към купата.

Гостите от Самара първи взеха преднина в дуела. В 44-ата минута Антон Зинковский центрира за Максим Глушенков, който с глава порази вратата за 0:1.

В 64-ата минута обаче Зенит получи дузпа за игра с ръка на Артьом Тимофеев и Артьом Дзюба изравни от бялата точка.

В 70-ата минута съдията даде втора дузпа за домакините, откакто Антон Терехов задържа Алексей Сутормин в наказателното поле. Отново Дзюба осъществя 11-метровия удар и докара нещата до 2:1.

В 78-ата минута Криля Советов можеше да се варне в мача, само че гол на Деян Радонич бе анулиран.

Така Зенит се поздрави с триумфа и с актив от 56 точки е надалеч напред на върха в класирането с преднина от 12 точки пред втория Локомотив (Москва). Криля Советов пък остава на дъното на таблицата с 22 точки.