Защитаващата титлата си Юлия Гьоргес се класира за втория кръг

...

Юлия Гьоргес започна успешно защитата на титлата си в Люксембург

Защитаващата купата си Юлия Гьоргес се класира за втория кръг на шампионата по тенис на твърди кортове в Люксембург. Германката победи с 5:7, 6:1, 6:3 шампионката за 2015 година Мисаки Дой от Япония.
Гьоргес не стартира добре мача и рано изостана с 1:4 гейма. Поставената под номер 2 в схемата съумя да изравни резултата при 4:4, само че в 12-ия гейм още веднъж загуби подаването си, а с това и първия сет.

Във втория Гьоргес имаше доста съществено предимство и го завоюва с 6:1, само че инерцията и не се резервира в третия, в който Дой първа стигна до пробив за 2:1.

Последваха обаче три поредни гейма за шампионката и по този начин тя предреши изхода на мача.

В идващия кръг Гьоргес ще играе с румънката Сораня Кърстя.

Друга румънка и шампионка за 2016 година - Моника Никулеску, обаче отпадна от шампионата.

В мач от втория кръг Никулеску загуби с 2:6, 5:7 от рускинята Маргарита Гаспарян. Двубоят продължи 101 минути, а във втория сет Никулеску водеше с 4:1 гейма, само че позволи поврат, който и коства място на четвъртфиналите.

От шампионата отпадна и младата американска сензация Коко Гоф. Тийнейджърката, която в неделя завоюва първия си шампионат на УТА, загуби с 4:6, 0:6 от рускинята Анна Блинкова за тъкмо час игра.

Във втория кръг Блинкова ще играе с германката Татяна Мария, а при нов триумф ще срещне Гаспарян на четвъртфиналите.