Защитаващата титлата си Каролин Вожняцки (Дания) постигна първи успех на

...

Вожняцки с първи успех в Шампионата на WTA

Защитаващата купата си Каролин Вожняцки (Дания) реализира първи триумф на Шампионата на Женската тенис асоциация (WTA) в Сингапур с награден фонд 7 милиона $. Поставената под номер 2 шампионка от Откритото състезание на Австралия се наложи в среща от втория кръг в Бялата група над Петра Квитова от Чехия със 7:5, 3:6, 6:2 след 2.19 часа игра.

Thank you @hauteliving for the great cover! Felt very glamorous getting dressed up for this one
@photobynavid pic.twitter.com/EdVuCXdx0L
— Caroline Wozniacki (@CaroWozniacki) October 22, 2018
Вожняцки взе първия сет с решителен пробив в края. Във втората част победителката от конкуренцията през 2011 година Квитова на два пъти пропиля пробив задатък, само че след 3:3 взе три следващи гейма, с цел да изравни. В третия сет датчанката дръпна с 5:1 по пътя си към крайната победа.

And the winner is Caroline Wozniacki pic.twitter.com/OwkXjVW1V9
— Leif Mortensen (@hoergren) October 23, 2018

Така Вожняцки резервира шансове да продължи на полуфиналите, до момента в който очакванията на Квитова да продължи битката за купата са минимални, откакто тя загуби първите си два мача.