Ювентус победи Парма с 2:1 у дома. Срещата бе от

...

Роналдо направи разликата между Юве и Парма

Ювентус победи Парма с 2:1 вкъщи. Срещата бе от 20-ия кръг на Серия " А ". Двата гола за " бианконерите " вкара Кристиано Роналдо. За " дуковете " се разписа Андреас Корнелиус.

Така " остарялата госпожа " усили задатъка си на върха в класирането на 4 точки пред втория Интер. Парма е осми с 28 точки.

Ювентус натисна още след първия съдийски сигнал. В началните минути пропуски направиха Рамзи, Роналдо и Алекс Сандро. Последва избавяне на Сепе след удар на португалеца.

" Бианконерите " поведоха в 53-ата минута. Тогава Роналдо насочи следващия си удар към вратата на Парма, топката рикошира в Дармиан и стана неспасяема за вратаря.

В добавеното време на първата част шут на Рамзи мина около вратата.

В 51-ата минута рисков удар на Данило бе отразен от Сепе, а по-късно топката срещна гредата.
 Барселона и Ювентус може да си разменят играчи

Иван Ракитич и Федерико Бернадески може да си сменят местата

В 55-ата " дуковете " също стигнаха до ъглов удар, при който Корнелиус надскочи Роналдо и с глава изравни резултата.

Три минути по-късно португалецът вкара втория си гол в срещата и още веднъж даде задатък на Юве.

След час игра с пропуск се отличи и Игуаин.

В 79-ата минута Шчесни избави подъл удар на Ернани, а малко по-късно се намеси и след шут на Куртич.