Ювентус победи Милан с 1:0 в дербито на 12-ия кръг

...

Ювентус спечели дербито в Италия

Ювентус победи Милан с 1:0 в дербито на 12-ия кръг на италианската Серия " А " и се завърна на върха в класирането.

Единственото попадение за " бианконерите " в мача осъществя Пауло Дибала в 77-мата минута след отлично двойно подаване със сънародника си Гонсало Игуаин.

Дибала стартира мача на пейката, само че се появи в игра в 55-ата минута, когато размени звездата на домакините Кристиано Роналдо. Португалецът, който бе заменен и в дуела с Локомотив Москва от Шампионската лига преди дни, не одобри по никакъв начин задушевно решението на Маурицио Сари и незабавно се насочи към съблекалните, като не изчака на пейката края на мача.

Макар и без най-хубавия си футболист домакините демонстрираха, че се намират в доста добра моментна форма. Дори и след гола, когато Милан по всякакъв начин потърси изравняването, отбраната на Ювентус не трепна и не позволи попадение.

С успеха Ювентус събра 32 точки и води с една пред втория Интер. Милан е на нежеланото 14-о място с едвам 13 пункта.
Източник: standartnews.com