Юношеският национален отбор на България, набор 2003 г., завърши на

...

България U16 завърши със загуба от Северна Македония в Белград

Юношеският народен тим на България, набор 2003 година, приключи на четвърто място в приятелския шампионат в памет на именития треньор Милян Милянич в сръбската столица Белград. Днес отборът на Марчо Дафчев отстъпи с 0:1 на връстниците си от Северна Македония в дребния край на конкуренцията.

С много промени в състава спрямо дуела с Черна гора (3:3), родните „ лъвчета “ започнаха нерешително и още първоначално позволиха попадение, откакто непокритият Филип Тръпчевски получи в наказателното поле и прати топката във вратата. Голът разстрои в допълнение дейностите на нашите футболисти и до почивката македонският състав контролираше събитията. На почивката Дафчев извърши три промени: Филипов, Кръстев и Папазов отстъпиха местата си надлежно на Пемперски, Пасков и Валентин Николов, само че като цяло и двата тима не съумяха да основат съществени рискове пред двамата вратари. В края на мача Калоян Костов имаше опция да изравни, само че ударът му с глава бе избавен от вратаря на Северна Македония.

В дуела за първото място Сърбия надви изрично над Черна гора с 4:1.

Съставът на България: 12. Иван Андонов, 2. Александър Бучков, 3. Калоян Костов, 14. Даниел Начев, 13. Мартин Филипов, 6. Димо Кръстев, 16. Корай Гьочгелди, 7. Мартин Сораков, 8. Мартин Хайдаров, 9. Мартин Смоленски, 20. Марк-Емилио Папазов (през втората част в игра влязоха: 5. Анастас Пемперски, 15. Панайот Пасков, 10. Валентин Николов, 17. Антон Бакалов, 11. Димитър Иванов, 4. Лазар Боянов).